Svoboda a jedinečnost 

Ahoj, jmenuji se Kateřina Blašková a jsem současná návrhářka šperků, která vytváří svérázné šperky z recyklovaného skla. Šperky pro mě představují jedinečnost a svobodu, zatímco sklo ztělesňuje dualitu člověka - je tvrdé a zároveň křehké.


Recyklované sklo, které používám, pochází z různých zdrojů, například z odpadu sklářských dílen, barevných vzorků, odřezků, nepovedených skleněných odlitků atd. Používáním recyklovaného skla ve své práci se snažím dát mu druhou šanci znovu zazářit. Stejně jako druhé šance a proměny, které jsou v životě každého člověka nezbytné.

Specializuji se na technologii zpracování skla za studena, kterou vnímám jako obdobu sochařství. Skutečné umělecké umění vychází z nesčetných hodin strávených experimentováním a zkoumáním možností. Zpočátku mám představu o konečném výrobku, ale jak pracuji na tvarování skla, nápad si žije vlastním životem a vede k výsledku, který se často může lišit od mé původní vize. Užívám si příležitost překonávat hranice výrobních technologií a neustále hledám nové metody, jak vytvářet skutečně jedinečné a výjimečné šperky.